Pożyczka na mieszkanie

Mało kto jest przygotowany na kupno własnego mieszkania za gotówkę. A mieszkanie lub dom chciałby mieć każdy. Jeżeli mamy poniżej 35 lat i zamierzamy jednak mimo braku pieniędzy podjąć się wyzwania jakim jest kupno własnego lokum warto zainteresować się programem oferowanym od kilku już dobrych lat. 

Mieszkanie dla Młodych to program świetnie wpasowujący się w warunki dużej grupy osób, która zapragnęła zamieszkać na swoim. Ważne, ze po spełnieniu odpowiednich warunków podpisujemy umowę i jeśli tylko nasze mieszkanie już zostało wybudowane i wykończone – wprowadzamy się!

Istotnych jest kilka kwestii, których w żaden sposób nie możemy przekroczyć. Nie możemy mieć więcej niż 35 lat, a nasz kredyt musi być wzięty na co najmniej 15 lat. Mieszkanie może być zakupione na rynku pierwotnym lub wtórnym i musi mieć 75 metrów kwadratowych – chyba, że posiadamy dzieci, wtedy powierzchnia musi być o 10 metrów kwadratowych większa. Nasz oferta musi także spełnić warunek limitu ceny za metr kwadratowy, a to się zmienia co kwartał więc trzeba być na bieżąco.

Wysokość dopłaty do naszego mieszkania będzie wynosiła, w zależności od tego czy mamy partnera i dzieci – od 10 do nawet 30 procent wartości nabywanej nieruchomości.Musimy jeszcze pamiętać, że dopłata jest wypłacana tylko na nieruchomość z rynku pierwotnego lub wtórnego i na dom jednorodzinny.

Nie możemy jej wydatkować na miejsce parkingowe przy nieruchomości, czy na wykończenie wnętrza. Jeżeli nie łapiemy się na program Mieszkanie dla Młodych i tak udajmy się do banku. W dzisiejszych czasach nie jest trudno otrzymać kredyt mieszkaniowy – wystarczy trochę cierpliwości i formalności i gotowe.

Comments are Disabled