Długi komornicze – jaka pożyczka?

Osoba, która posiada długi komornicze, ma przeważnie ogromny problem z zaciąganiem kolejnych zobowiązań. Pożyczka bankowa leży praktycznie poza jej zasięgiem, a nawet w sektorze pozabankowym ciężko znaleźć jej dostępną ofertę finansowania. Co więc zrobić, jeśli posiada się długi komornicze, a potrzebna jest pożyczka? 

Pożyczka pod zastaw

W wielu przypadkach jedyną możliwością pożyczenia pieniędzy będzie zastawienie rzeczy wartościowej, takiej jak biżuteria, aparat fotograficzny, komputer czy samochód. Mniejsze przedmioty można zastawić w lokalnym lombardzie, większe zaś oddać w ręce banku, firmy pożyczkowej, komisu czy osoby prywatnej zajmującej się pożyczaniem pieniędzy w ten sposób. Pożyczka pod zastaw jest produktem bezpiecznym – w przypadku problemów ze spłatą, pożyczkobiorca traci tylko wskazany do zastawu przedmiot i nie mnożą mu się zobowiązania.

Wśród pożyczek pod zastaw najbardziej specyficzną jest pożyczka hipoteczna, udzielana na kwotę określonego procenta wartości zastawianej nieruchomości. Osoby posiadające długi komornicze otrzymują ją jednak jedynie za poręczeniem i na średnio korzystnych jak na bankowe warunkach.

Pożyczka w domu klienta

Jeśli osoba posiadająca długi komornicze nie ma przedmiotów ani własności nadających się pod zastaw, pozostaje jej korzystanie z tzw. lichwiarskich pożyczek domowych. Pożyczki na niskie kwoty, ale za to bardzo wysoki procent, oferowane są zarówno przez znane firmy (takie jak Bocian czy Provident), jak i środowiska działające na granicy prawa.

Można spotkać się z wieloma ofertami takiego finansowania – zarówno w pełni legalnymi (np. pod weksel czy umowę pożyczki), jak i zupełnie
niewiadomymi. W przypadku korzystania z podobnych opcji warto pamiętać o niebezpieczeństwach.

Comments are Disabled