O pożyczkach pozabankowych

Najczęściej potrzebując zastrzyku pieniędzy zwracamy się do banku o udzielenie kredytu. Ze względu na niską zdolność kredytową wiele osób odchodzi jednak nie uzyskawszy pożyczki. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na skorzystanie z pożyczki udzielanej przez instytucje pozabankowe. Pożyczkę w takiej instytucji jest o wiele łatwiej uzyskać. Ale czy jest dobre i bezpieczne rozwiązanie?

Z pożyczek pozabankowych mogą skorzystać osoby, których sytuacja finansowa jest stabilna, a zastrzyk gotówki jest im potrzebny tylko chwilowo. Nie można bowiem zapomnieć, że pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe są oprocentowane bardzo wysoko.

Na pewno na plus pożyczek pozabankowych można zapisać uproszczone procedury ich przyznawania. W większości parabanków klienci nie muszą nawet dołączać dokumentów, które potwierdzają wysokość ich zarobków. Nie jet wymagane również przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu. Aby otrzymać pożyczkę z parabanku wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości. Mile widziany jest dowód osobisty. Ale parabanki udzielają pożyczek także na paszport. Na pieniądze czeka się zazwyczaj bardzo krótko. Bardzo wielu klientów otrzymuje je po godzinie od chwili, kiedy złożyli wniosek.

Pożyczki pozabankowe mają wiele wad. Jedną z najważniejszych jest bardzo wysokie oprocentowanie. Dla pożyczkobiorcy oznacza to, że musi on oddać znacznie większą sumę niż ta, która została mu pożyczona. Tradycyjne banki są także o wiele bardziej elastyczne w stosunku do klientów, którzy mają trudności ze spłacaniem kredytu. W parabanku nie możemy liczyć na konsolidację pożyczek, wydłużenie okresu kredytowania, czy na wakacje kredytowe. Za każdy dzień zwłoki parabanki naliczają klientom bardzo wysokie odsetki. Błyskawicznie oddają też takie przeterminowane zadłużenia do firmy windykacyjnej. Stąd już bardzo bliska droga do postępowania sądowego i zajęcia majątku przez komornika.

W zdecydowanej większości przypadków korzystanie z usług parabanków nie kończy się zbyt dobrze dla pożyczkobiorców.

Comments are Disabled