Oferta pożyczkowa – jakie są zabezpieczenia

Coraz więcej ludzi, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. W tym celu można się zgłosić do osoby prywatnej oferującej pożyczki, do instytucji pozabankowej bądź do banku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każda z tych opcji, jest zabezpieczona na wypadek nie wywiązania się z umowy przez pożyczkobiorcę.

Zabezpieczenie bankowe pożyczki

Zabezpieczenie pożyczki bankowej, może mieć kilka form, w zależności od rodzaju kredytu. W przypadku kredytu hipotecznego, zabezpieczeniem tego kredytu jest nieruchomość. Nawet jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacał zaciągniętego kredytu, bank nie będzie stratny, bo będzie mógł zająć nieruchomość.
Tak też jest w przypadku kredytu samochodowego. Tutaj obowiązuje pożyczka pod zastaw. Zabezpieczeniem tego kredytu, będzie oczywiście samochód. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci swoich należności do banku, wówczas bank ma prawo zająć jego samochód, na który wziął kredyt.

Tyczy się to również pożyczek wziętych pod inny zastaw. Tak naprawdę zastawem pożyczki, może być każda wartościowa rzecz ruchoma pożyczkobiorcy. Może to być nie tylko samochód, ale także każda inna maszyna rolnicza, motor, sprzęt AGD i RTF, dzieła sztuki, biżuteria i wiele innych podobnych rzeczy. W razie niespłacenia pożyczki, bank zajmie określoną rzecz, która jest w zastawie i może ją sprzedać, odzyskując w ten sposób utracone pieniądze.

W ten sposób klient uzyskuje potrzebne mu pieniądze na wiadomy cel a jednocześnie bank nie musi się martwić, że będzie na tej transakcji stratny. Także w przypadku pożyczek prywatnych i tych od instytucji pozabankowych, trzeba się liczyć z tym, że również i one będą w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Comments are Disabled